החזר מס עקב חילופי עבודות

לא מעט אנשים גילו במהלך חייהם כעובדים, שכירים או עצמאיים, כי הם זכאים להחזר מס. החזר מס עקב חילופי עבודות הוא אחד הנפוצים מבין מקרי החזרי המס, שכן רבים מאוד המקרים שנוצרים התנאים להחזר סביב החלפת מקום עבודה. ראשית, חשוב להבין כי אמנם תשלום מס ההכנסה שלכם מתבצע בצורה חודשית, אך הוא מחושב בצורה שנתית ומנוכה משכרכם על סמך ממוצע משוער. החישוב מבוצע לפי ממוצע השכר שלכם בשנה הקודמת. לכן, לרוב כאשר עוזבים מקום עבודה ועוברים למקום אחר, נוצרים פערים המקנים אפשרות לקבל החזר מס עקב חילופי עבודות.

מדוע עולה הצורך לבקש החזר מס?

אם עזבתם את מקום העבודה ולא התחלתם מיד במקום העבודה החדש, נוצרה תקופת זמן מסוימת בה לא השתכרתם. במקרה כזה מגיע להם החזר מס עקב חילופי עבודות. במקרה שעברתם לעבודה בה שכרכם נמוך יותר מהמשרה הקודמת, סכום ההכנסה השנתית שלכם יורד גם כן, ולכן אתם צפויים להיות זכאים להחזר מס. חלק גדול מציבור העובדים לא מכיר את התנאים האלו, אשר יכולים לחסוך לכם אלפי שקלים. בוודאי בתקופה של עזיבת עבודה, לסכומים אלו ישנה חשיבות גדולה על התזרים הכספי. לכן, במידה והחלפתם מקום עבודה או חל שינוי בשכר אותו הרווחתם, כדאי מאוד לבדוק האם אתם זכאים להחזר מס.

החזר מס עקב חילופי עבודות – הגשת בקשה להחזר מס

בקשה להחזר מס ניתן להגיש לאחר שהסתיימה שנת המס בגינה אתם מבקשים את ההחזר. במסגרת הבקשה יהיה עליכם למלא טופס 135, שהוא טופס לבקשת החזר מס, אליו תדרשו לצרף מסמכים המוכיחים את הטענה שלכם, בצירוף פרטים אישיים. את הבקשה ניתן להגיש עבור שש השנים שקדמו להגשת הבקשה, לכן מומלץ לא להזניח את הנושא ולברר את זכויותיכם, בטרם יהיה מאוחר מדי. את הבקשה ניתן להגיש באופן מקוון דרך אתר רשות המיסים, או להגיע ישירות אל פקיד השומה אליו אתם משויכים. ההמלצה היא להעזר באיש מקצוע, אשר יבדוק את התנאים היחודיים לכם ויבחן איתכם האם אכן מגיעים לכם החזרי מס, ואם כן אז כמה.

אולי יעניין אותך גם

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה – חשוב לדעת שלצד הקושי יש גם זכויות אותם הורים אלו יכולים לממש. כדוגמת, החזרי מס המיועדים להורים לילדים עם לקות למידה. שווי ההטבה יכולה להגיע עד לסך של 5640 ש״ח לשנה וכ 470 ש״ח לחודש.

קראו עוד »