החזרי מס לגרושים

כאשר אנו פותחים את תלוש המשכורת, עבור רובנו, הסכום הגבוה ביותר אשר מנוכה משכר הברוטו יהיה התשלום עבור מס הכנסה. אלא שברבים מהמקרים, זכאים העובדים להטבות בגין תנאים בהם הם עומדים על פי החוק, אשר יכולים לחסוך להם אלפי שקלים בשנה. כך למשל אבות ואמהות גרושים, זכאים גם הם לנקודת זיכוי במס הכנסה. בשנים האחרונות בעולם בכלל ובישראל בפרט, אחוז הזוגות המתגרשים הולך ועולה, ונושא הטבת המס לגרושים, כמו גם החזרי מס לגרושים, חודר למודעות. על פי החוק בישראל, אמהות ואבות גרושים או פרודים, אשר מגדלים את ילדיהם, זכאים לנקודת זיכוי בחישוב המס שלהם. הורים גרושים או פרודים החולקים בעול הכלכלי אשר בגידול הילדים, יחלקו ביניהם את נקודת הזיכוי במס הכנסה. את הטבת המס מקבל ההורה החל משנת הלידה של הילד ועד הגיעו לגיל 18. במידה וההורה נישא מחדש, הוא לא יהיה זכאי לקבל עוד את הטבת המס. נכון לשנת 2022, נקודת זיכוי במס הכנסה שווה 223 שקלים בחודש ממוצע, לפי חישוב שנתי של 2,676 שקלים.

הטבת מס לגרושים – איך מבקשים?

רבים מפחדים מתהליכים הקשורים ברשויות כמו רשות המס. הדעה הקדומה היא כי ההתנהלות מול הרשויות האלו מסובכת ולא נוחה. אלא שכיום הדברים הולכים ונעשים נעימים יותר עבור האזרח הקטן, כאשר רבים מהתהליכים עברו לאינטרנט. ראשית, עליכם למלא טופס 101 עבור שנת המס מול המעסיק שלכם. אם חל שינוי במצבכם המשפחתי במהלך השנה – פרידה, גירושים או לידה, עליכם למלא מחדש את הטופס עם הפרטים המעודכנים. אל הבקשה תדרשו לצרף פרטים אישיים כולל צילום תעודת זהות. במקרה של הורים פרודים, יש לצרף מסמכים המעידים על כך. במקרה של עובדים עצמאיים, ניתן לצרף את כל האישורים, המסמכים והפרטים בסוף שנת המס בעת חישוב השומה השנתית. במידה והבקשה שהגשתם אושרה, תוכלו לראות את ההטבה באופן מיידי וגם רטרואקטיבית, במידה והמסמכים שהגשתם מעידים כי ההטבה הגיעה לכם גם בחודשים קודמים במהלך אותה שנת המס.

החזרי מס לגרושים – כך זה עובד

במידה וחלפה שנת המס בה השתנה מצבכם המשפחתי ולא עדכנתם את הפרטים מול המעסיק שלכם או במסגרת הדיווח השנתי כעצמאים, תדרשו להגיש בקשה להחזר מס לרשות המיסים. את הבקשה תוכלו להגיש עבור שש השנים שקדמו לבקשה עצמה, כאשר כיום ניתן לעשות זאת באופן מקוון דרך אתר רשות המיסים, או באופן ישיר דרך לשכת פקיד השומה אליה אתם משויכים. בנושאי מס ובנושאים פיננסיים בכלל, להם משמעות גדולה על חייכם, מומלץ להיעזר בבעל מקצוע אשר יספק לכם את המעטפת הדרושה לכם בשביל להתנהל בצורה נכונה. בסופו של דבר, בעל המקצוע אמנם עולה לכם כסף, אך ברבים מהמקרים ובטח במקרה הזה, הוא יחסוך לכם הוצאות מיותרות ויעזור לכם להתנהל בצורה נכונה יותר.

אולי יעניין אותך גם

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה – חשוב לדעת שלצד הקושי יש גם זכויות אותם הורים אלו יכולים לממש. כדוגמת, החזרי מס המיועדים להורים לילדים עם לקות למידה. שווי ההטבה יכולה להגיע עד לסך של 5640 ש״ח לשנה וכ 470 ש״ח לחודש.

קראו עוד »