החזרי מס למשפחות חד הוריות

החזרי מס למשפחות חד הוריות

תשלומי המס הם לרוב המרכיב העיקרי בסעיפי הניכויים בתלוש המשכורת החודשי שלנו מהמעסיק. אך לצד זה, חשוב לדעת שישנם לא מעט תנאים או סעיפים, שיכולים לחסוך לכם לא מעט כסף בתשלומי מס הכנסה. בגין אחד מהסעיפים, עליו נרחיב בהמשך, ניתן לקהל החזרי מס למשפחות חד הוריות. החזרי מס הם לרוב סוגיה שלא הרבה נותנים לה דגש, אך היא יכולה לעיתים להשיב לכם הרבה מאוד כסף שמגיע לכם ושילמתם שלא בצדק. את הבקשות ניתן להגיש כיום גם באופן מקוון דרך אתר רשות המיסים, ומומלץ ביותר לבצע בדיקה האם מגיעים לכם סכומים אשר שילמתם ביתר. רבים מוצאים את עצמם מקבלים אלפי שקלים ואף יותר בחזרה, בעקבות בקשות להחזר מס מרשות המיסים.

אחד מהתנאים המקנים נקודות זיכוי במס הכנסה, כאמור הוא סעיף "הורה אחד". כלומר הורה במשפחה חד הורית, אשר אחד מהוריו של הילד אינו בחיים או שזהותו אינה רשומה. סעיף הורה אחד מקנה נקודת זיכוי אחת בתשלום מס הכנסה, ללא תלות במספר הילדים אשר ברשות ההורה. הסעיף תקף להורה, בין אם הוא גבר ובין אם הוא אישה, המגדל את ילדיו באופן עצמאי. שוויה של נקודת זיכוי אחת, נכון לשנת 2022, עומד על 223 שקלים בממוצע חודשי, ו-2,676 שקלים בשנה.

החזרי מס למשפחות חד הוריות – איך מבקשים?

במידה ואתם סבורים כי שילמתם תשלומי מס הכנסה ביתר, למרות שהגיעו לכם החזרים בגין היותכם הורה יחיד, תוכלו להגיש לרשות המיסים בקשה להחזר מס. אם הסתיימה שנת המס בגינה אתם מבקשים החזר, תוכלו להגיש את הבקשה גם באופן מקוון דרך אתר רשות המיסים, או ישירות דרך פקיד השומה אליו אתם משויכים. את ההחזר ניתן לקבל עבור שש השנים שקדמו להגשת הבקשה בלבד. במידה והינכם עצמאיים, תדרשו למלא את הפרטים המעידים על מצבכם במסגרת הדוח השנתי אותו אתם מגישים. במקרים בהם אתם לא בטוחים האם מגיע לכם החזר, או שאתם מתקשים בהגשת הבקשה, מומלץ להיעזר באיש מקצוע אשר ייעץ לכם האם מגיע לכם החזר, ואם כן איך לעשות זאת.

אולי יעניין אותך גם

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה – חשוב לדעת שלצד הקושי יש גם זכויות אותם הורים אלו יכולים לממש. כדוגמת, החזרי מס המיועדים להורים לילדים עם לקות למידה. שווי ההטבה יכולה להגיע עד לסך של 5640 ש״ח לשנה וכ 470 ש״ח לחודש.

קראו עוד »