החזר מס בגין 2021

עובדים שכירים אשר שילמו מסיבה כלשהי סכום גבוה יותר מזה שהיו אמורים לשלם במהלך שנת המס 2021, זכאים לקבל החזר מס בגין 2021. בשנת 2020 ו-2021 כמות הבקשות שהוגשו לרשות המיסים עבור החזרי מס עלתה פלאים, בעקבות גלי הקורונה אשר זעזעו את המשק והובילו לכמות עצומה של עובדים אשר פוטרו או הוצאו לחל"ת. עובדים רבים, אשר היו רגילים לשגרת עבודה ובטחון תעסוקתי, לא הכירו את הבירוקרטיות הכרוכות בהתנהלות מול הרשויות השונות, ונאלצו לפתע להידרש למושגים כמו חופשה ללא תשלום, החזרי מס ועוד.

ראשית, חשוב להבין את נושא המיסוי על ההכנסות. מכיוון שחישוב המס מבוצע באופן שנתי, למרות שהתשלום הוא חודשי, החודשים בהם העובד לא קיבל משכורת יצרו פער בתשלום המס בגינו יהיו זכאים אותם עובדים להחזרי מס. את הבקשות להחזר מס ניתן להגיש עבור שש השנים שקדמו למועד הגשת הבקשה. במידה ומגיע לכם החזר, תקבלו את הסכום בתוספת הפרשי ריבית והצמדה בגובה ארבעה אחוזים.

החזר מס בגין 2021: איך מגישים?

אם אתה עצמאי ומגיש דוח שנתי למס הכנסה, יש לבקש את ההחזר במסגרת הדוח, בצירוף המסמכים הרלוונטיים והמידע הדרוש לצורך הבקשה. עבור השנים הקודמות, ניתן להכנס למערכת המקוונת של אתר רשות המיסים ולהגיש. עובד שכיר יכול להגיש גם כן בקשה דרך המערכת המקוונת באתר רשות המיסים, או להעיזר בגוף מקצועי שילווה אותו לאורך כל תהליך בדיקת הזכאות ועד להחזר המס לחשבון הבנק.

לסיכום, על מנת שתוכלו להפיק את המקסימום מההכנסות שלכם, יש צורך להתנהל בצורה כלכלית נכונה ומקצועית לאורך שנותיכם כעובדים. ישנם שכירים רבים במשק אשר זכאים להטבות שונות בתשלום מס הכנסה ואשר לא יודעים על כך. לכן, בכל הקשור לנושאים של החזרי מס, מומלץ להיעזר באיש מקצוע מיומן ומנוסה, אשר ילווה אתכם לכל אורך התהליך, ייתן לכם את העצות הנכונות וידאג שתקבלו את ההחלטות הנכונות למען העתיד שלכם.

אולי יעניין אותך גם

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה – חשוב לדעת שלצד הקושי יש גם זכויות אותם הורים אלו יכולים לממש. כדוגמת, החזרי מס המיועדים להורים לילדים עם לקות למידה. שווי ההטבה יכולה להגיע עד לסך של 5640 ש״ח לשנה וכ 470 ש״ח לחודש.

קראו עוד »