החזר מס בקורונה

החזר מס בקורונה

אם יש נושא שעסקו בו הכי הרבה בשנתיים האחרונות זה מגפת הקורונה. וירוס הקורונה התפשט במהירות בכל העולם והשאיר את חותמו בכל אחד מתחומי חיינו. את השינויים הרגישו בעיקר אותם עובדים שכירים שהוצאו לחופשה ללא תשלום מהיום למחר או אפילו פוטרו מעבודתם וגם אלה שעברו לתנאים של עבודה מהבית. חוסר הרצף בעבודה ופערי השכר החודשיים הביאו למצב שבוא הרבה מאוד שכירים יכולים, וצריכים, להגיד בקשה של החזרי מס.

החזר מס בקורונה- חשוב שתדעו:

הגשת בקשה להחזר מס היא תמיד כדאית בכל שנת מס שכן ממוצע ההחזרים לו זכאי עובד שכיר מן המניין יכול להגיע לסכום של אלפי שקלים. החזר מס בקורונה חשוב עוד יותר שכן התקופה הזו יצרה כאמור מצב בעייתי מבחינת תעסוקה. תקופה שסביר להניח ששילמתם בה מס בסכום גבוה יותר מזה שהיתם צריכים לשלם, ועכשיו מגיע לכם החזר מס. במידה ואתם עונים על אחד מהמצבים הבאים חשוב שתבדקו לגבי החזר מס בקורונה.

עובדים שכירים שפוטרו או הוצאו לחל"ת-

בין אם קיבלתם או לא קיבלתם דמי אבטלה בתקופה זו לאחר הפיטורים שלכם או לאחר שהוצאתם לחל"ת, ייתכן ואתם זכאים להחזר מס. הסיבה היא שמס ההכנסה מבצע את חישוב המס לפי השכר הממוצע השנתי אך בשנה זו, עקב הקורונה, נוצר מצב של חודשי עבודה לא רציפים ופערי שכר בין חודש אחד לשני. השינויים האלה השפיעו על גובה השכר החודשי אך גובה המס שמשולם נשאר קבוע, מה שעלול להתבטא בהפרשים לטובתכם.

עובדים שכירים שעברו למתכונת של עבודה מהבית:

משבר הקורונה בכל הענפים הביא את החברות והארגונים להעביר את העובדים שלהם לעבודה מהבית, את רובם אם לא את כולם. אותם עובדים, שלא היו מורגלים לעבוד מהבית אלא מהמשרד היו צריכים להתארגן לתנאים חדשים ולהוצאות נוספות שלא היו קודם לכן. מכיוון שמס הכנסה מתיר לנכות הוצאות שנועדו להכניס כסף- גם כאשר מדובר בעובדים שכירים, ומכיוון שאותם עובדים הוציאו סכומים שלא הוציאו עד כה (תוספת חשמל, מים, ניקיון, ארוחות…) ייתכן וניתן להגיש חלק מההוצאות כהוצאות מוכרות לצורך החזר מס.

עובדים שהמשיכו להפריש באופן עצמאי לחסכונות השונים:

בכדי לשמור על התנאים והזכויות המגיעות לעובדים שכירים בתקופת החל"ת רבים בהם המשיכו להפקיד כספים לפוליסות השונות. במידה ויצאתם לחל"ת והמשכתם להפריש כספים לקרנות כגון קרן פנסיה, קופת גמל, ביטוחי חיים או ביטוח מנהלים- ייתכן ותהיו זכאים להטבות במס. הטבות אלה תקפות גם לעובדים שהוצאו לפנסיה וחויבו לפרוש מעבודתם טרם הגעתם לגיל הפרישה. 

אם אתם עובדים שכירים סביר להניח שאתם עונים על אחד הקריטריונים שהוזכרו, וגם אם לא , ייתכן ואתם עדיין זכאים להחזרי מס. הדרך הטובה ביותר היא לברר את הזכאות שלכם בנושא החזר מס בקורונה בכדי לוודא שכספים ששילמתם מעבר לצורך יוחזרו אליכם ובהקדם.

אולי יעניין אותך גם

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה – חשוב לדעת שלצד הקושי יש גם זכויות אותם הורים אלו יכולים לממש. כדוגמת, החזרי מס המיועדים להורים לילדים עם לקות למידה. שווי ההטבה יכולה להגיע עד לסך של 5640 ש״ח לשנה וכ 470 ש״ח לחודש.

קראו עוד »