החזר מס – כמה שנים אחורה

החזר מס – כמה שנים אחורה

רוב העובדים שמגישים בקשה להחזר מס עושים זאת בסוף שנת המס עבור שנת המס החולפת. אחד הדברים שחלק מהעובדים לא יודעים הוא שניתן להגיש בקשה לקבלת החזר מס כמה שנים אחורה, שש שנים ליתר דיוק. במידה ואתם זכאים להחזר מס בשנת המס הנוכחית יכול מאוד להיות שאתם זכאים גם להחזר מס כמה שנים אחורה, ויש להגיש בקשה להחזר מס על כל שנת מס בנפרד.

מי זכאי להגיש בקשה להחזר מס?

כמעט כל עובד שכיר יכול להגיש בקשה להחזר מס לשנת המס הנוכחית וגם בקשה לקבלת החזר מס כמה שנים אחורה. הסיבה שרוב העובדים השכירים לא מגישים בקשה להחזר מס היא שהם פשוט לא מודעים לכך שמגיע להם החזר מס או שהם לא בודקים את הזכאות שלכם. לכן, הכנו עבורכם רשימה של המצבים בהם תהיו זכאים להחזר מס, באחת או בכל ששת שנות המס האחרונות:

  • במידה והחלפתם מקום עבודה בששת השנים האחרונות
  • אם חתמתם אבטלה לתקופה מסוימת בששת השנים האחרונות
  • שינויים מהותיים במשכורת החודשית בששת השנים האחרונות
  • אם התחתנם, התגרשתם או הולדתם ילד בתקופה זו
  • מגורים בפריפריה או מעבר למגורים בפריפריה בתקופה זו
  • חופשת לידה או שנת שבתום
  • במידה ועבדתם ביותר ממקום עבודה במקביל אך לא ביצעתם תיאום מס
  • כאשר ביצעתם תרומה או שאתם מפקידים באופן קבוע תשלום לקופת פנסיה וקופת גמל.

דבר נוסף שהרבה שכירם לא מודעים אליו הוא שניתן לקבל החזר ממס הכנסה לא רק על שנת המס הנוכחית אלא גם באופן רטרואקטיבית להגיש ולקבל החזר מס כמה שנים אחורה- כלומר עד שנת שנות מס אחורה. אם לדוגמא אתם מגישים בקשה לקבלת החזר מס השנה, שנת 2021 תוכלו להגיש בקשה להחזר מס על כל שנת מס אחורה עד שנת 2013. לכן מעבר לבדיקת זכאות ועדכון הפרטים לגבי שנת המס 2021 חשוב שתבדקו את השינויים שהיו בכל אחת מהשנים שקדמו לה עד שנת 2013 וייתכן שתגדילו באופן משמעותי את החזר המס שמגיע לכם.

החזר מס כמה שנים אחורה - איך מגישים?

את החזר המס יש להגיש עבור כל שנת מס בנפרד כאשר ניתן לבצע זאת באופן עצמאי אל מול פקיד המכס של סניף מס ההכנסה אליו שייך העובד או להעזר בשירותים של איש מקצוע. איש מקצוע כמו רואה חשבון, יועץ מס או חברה מקצועית שעוסקת בהחזרי מס תוכל להדריך אתכם איזו ניירת צריך, מה למלא בטופס, להשיג עבורכם ניירת חסרה, לסייע לם לאתר כספים ולבדוק נקודות זכות וכמובן להגיש עבורכם את הבקשה לרשות המיסים באופן מקוון מהיר ויעיל ולעקוב אחר המענה.

ביצוע החזר מס יכול להביא לכם סכום גדול במיוחד של כספים שלכם שמגיעים לכם ושלא יוחזרו אליכם באופן אוטומטי. לכן כדאי ומומלץ לפנות לחברה מקצועית שתברר את הזכאות שלכם, תדריך אתכם איזו ניירת להביא ולארגן ותגיש עבורכם את הבקשה לכל שנות המס הרלוונטיות. 

אולי יעניין אותך גם

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה – חשוב לדעת שלצד הקושי יש גם זכויות אותם הורים אלו יכולים לממש. כדוגמת, החזרי מס המיועדים להורים לילדים עם לקות למידה. שווי ההטבה יכולה להגיע עד לסך של 5640 ש״ח לשנה וכ 470 ש״ח לחודש.

קראו עוד »