החזר מס על תרומות

עובד אשר תרם סכום של מעל ל-190 שקלים בשנה לגוף ציבורי אשר מחזיק באישור לפי סעיף 46, זכאי לקבל הטבת מס בשווי 35 אחוזים מסך התרומה, כזיכוי ממס הכנסה באותה שנת המס. עובד אשר מעוניין לקבל את ההטבה לאחר סיומה של שנת המס בה הוא העביר את התרומה, יכול להגיש בקשת החזר מס על תרומות. על המוסד הציבורי אליו תועבר התרומה להיות ללא מטרות רווח, כאשר לרוב מדובר על עמותות או חברות לתועלת הציבור. לרוב, גופים מסוג אלו יתגאו בכך שהם קיבלו את האישור לפי סעיף 46, מכיוון שבצורה הזו גיוס הכספים הופך לנוח יותר, מעצם קיומו של האישור.

ניתן לקבל את ההטבה גם אם העברתם מספר תרומות למספר גופים שונים המחזיקים באישור לפי סעיף 46, כל עוד סך התרומה עלה על 190 שקלים בשנת המס. הסכום המקסימלי, אגב, שבגינו ניתן לקבל את הזיכוי האמור הוא 9,517,000 שקלים, נכון לשנת 2022, או לחילופין 30 אחוז מההכנסה החייבת במס של התורמים באותה שנת המס, לפי הנמוך שבין השניים.

איך מקבל את ההטבה על תרומות?

עובדים שכירים יתבקשו למלא טופס 116, ולצרף קבלה מקורית על התרומה. אל הבקשה תדרשו לצרף תלוש שכר, על מנת שרשות המיסים תוכל לשייך את הזיכוי לתיק הניכויים המתאים. תדרשו למלא פרטים אישיים ונתונים שונים על הכנסותיכם במהלך השנה. בהמשך תדרשו לסמן את פרטי הבקשה להקלה בחישוב המס ואת סכום התרומה. כיום ניתן להגיש את הבקשה גם בצורה מקוונת, דרך אתר רשות המיסים. ניתן להגיש את הבקשה גם אצל פקיד השומה אליו אתם משויכים. במידה והבקשה תתקבל, תקבלו אישור על התרת הזיכוי, אותו תדרשו למסור למעסיק שלכם, אשר יזכה אתכם במשכורת הקרובה.

איך מבקשים החזר מס על תרומות?

ראשית, חשוב להדגיש כי החזר מס על תרומות ניתן לבקש רק עבור שש השנים שקדמו למועד הגשת הבקשה, לכן ישנה חשיבות מכרעת להבנת הזכויות שלכם בזמן. בנושאים חשובים מסוג אלו, מומלץ מאוד להיוועץ באיש מקצוע בעל ניסיון אשר מבין בנושא ויוכל לסייע לכם לאורך התהליך. את בקשת ההחזר עצמה תוכלו למלא באופן מקוון דרך אתר רשות המיסים או אצל פקיד השומה, בצירוף המסמכים הרלוונטיים. לחילופין, תוכלו להגיע אל פקיד השומה אליו אתם משויכים ולהגיש את הבקשה באופן ידני.

לסיכום, החזרי מס, וגם החזר מס על תרומות, הינם סוגיה שלא כדאי להקל בה ראש. תשלומי המיסים של רוב העובדים במשק מגיעים לעשרות אלפי שקלים בשנה, ולכן ישנה חשיבות מכרעת עבור עתידכם הפיננסי, לכך שתכירו את הזכויות שלכם. איש מקצוע אשר יתן לכם את המעטפת הנכונה בתחום יחסוך לכם לא מעט כאבי ראש וייתן לכם את השקט הנפשי להפיק את המירב מהעבודה שלכם.

אולי יעניין אותך גם

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה – חשוב לדעת שלצד הקושי יש גם זכויות אותם הורים אלו יכולים לממש. כדוגמת, החזרי מס המיועדים להורים לילדים עם לקות למידה. שווי ההטבה יכולה להגיע עד לסך של 5640 ש״ח לשנה וכ 470 ש״ח לחודש.

קראו עוד »